Darmowa dostawa

Jak ustawić dwie kanapy w salonie?

15-04-2022

Obecnie wiele osób stara się zwiększyć przestrzeń wypoczynkową w nowoczesnych wnętrzach. Jednak jak ustawić dwie kanapy w salonie, żeby prezentowały się gustownie i nie zajmowały zbyt wiele miejsca? Te stylowe meble często przejmują rolę narożników, a w niewielkich mieszkaniach są nawet zamiennikiem łóżek. Kojarzą się z wygodą i funkcjonalnością, ale także z dobrym stylem i elegancją. Jednak czy dwie sofy w salonie to dobry pomysł? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zaplanować nowoczesne wnętrze z dwoma meblami wypoczynkowymi.

Dlaczego warto ustawić dwie sofy w salonie?

Dwie kanapy w salonie to niezwykle stylowe i praktyczne rozwiązanie. Nie tylko wyglądają bardzo estetycznie, lecz także zapewnią wygodny wypoczynek całej Twojej rodzinie i paczce znajomych. Jeśli postawisz na sofy dwuosobowe rozkładane, zyskasz dwa dodatkowe meble do spania, na których mogą przenocować Twoi goście.

 Jak ustawić dwie kanapy w salonie?Dwie kanapy w salonie to niezwykle stylowe i praktyczne rozwiązanie.

zobacz produkt

 

W jakich wnętrzach sprawdzą się dwie kanapy?

Dwie sofy na nóżkach prezentują się świetnie w przestronnych salonach. Takie rozwiązanie pomoże zagospodarować dużą ilość wolnej przestrzeni. Nie znaczy to jednak, że dwa meble wypoczynkowe nie są odpowiednie do mniejszych mieszkań. Jeśli masz niewiele miejsca w salonie, postaw na małe sofy rozkładane lub sofy bez boków.

Jak ustawić dwie kanapy w salonie?

Jeśli zdecydowałeś/aś się już na dwie sofy do salonu, być może zastanawiasz się, jak je ustawić, by wyglądały stylowo i nie wywoływały wrażenia zagracenia pokoju. Jest wiele koncepcji, którymi warto się zainspirować.

Wybór odpowiednich mebli

Wiele osób, które chce mieć w salonie dwie kanapy, decyduje się na identyczne meble. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie – nie będzie ryzyka, że dwa elementy wystroju wnętrza będą się ze sobą gryzły. Jeśli jednak zdecydujesz się na dwie różne sofy w salonie, wybierz meble z jakimś elementem wspólnym. Każdy szanujący się internetowy sklep meblowy ma w ofercie dwa meble w tym samym fasonie, lecz w różnych kolorach. Możesz więc połączyć je na zasadzie przeciwieństw – na przykład 2 sofy 3-osobowe w kolorach różowym i popielatym.

Besimo Nimes Dwie sofy w salonie to świetne rozwiązanie dla osób

zobacz produkt

Ułożenie sof w pomieszczeniu

Dwie różne kanapy w salonie mogą z powodzeniem zastąpić Ci narożnik. Jeśli ustawisz je przy dwóch prostopadłych ścianach zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w pomieszczeniu. Przed meblami warto ustawić stoliczek do kawy, dzięki czemu zyskasz komfortowe miejsce do wspólnego spędzania czasu z rodziną. W mniejszych wnętrzach polecamy ustawić kanapy naprzeciwko siebie.

Podsumowanie

Dwie sofy w salonie to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o stylowy wygląd swojego mieszkania. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo estetyczne, ale także praktyczne – dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce do spania dla gości. Dwie sofy w małym salonie również będą się dobrze prezentować, o ile wybierzesz mniejsze modele. Polecamy wybierać identyczne meble lub takie, które mają jakąś cechę wspólną. Dwie sofy w salonie możesz ustawić w kształcie litery L lub naprzeciwko siebie.