Darmowa dostawa

Mała sypialnia w bloku - jak wykorzystać mniej miejsca i stworzyć komfortową przestrzeń?

27-04-2023

Posiadanie niewielkiego mieszkania nie oznacza wcale, że trudno je zagospodarować. Mała sypialnia w bloku może być bowiem na tyle dobrze urządzona, że doskonale spełni swoje funkcje. Jeśli stanąłeś przed wyzwaniem zaaranżowania takiej przestrzeni, to chętnie podpowiemy Ci kilka interesujących rozwiązań.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku? Podpowiadamy

Sypialnia to miejsce, w którym przede wszystkim się odpoczywa. Jej wystrój ma zatem bardzo duże znaczenie — przestrzeń taka powinna być nie tylko praktyczna, ale również komfortowa. Urządzenie niewielkiej sypialni w bloku powinno zatem uwzględniać zarówno dobór odpowiednich mebli, jak i oryginalnych dodatków.

Zdecydowanie najważniejszym elementem w każdej sypialni jest łóżko. Odpowiednio duży pokój umożliwia nam zakup dużego — najczęściej podwójnego łóżka, które przynosi spokojny sen w każdych okolicznościach. Co jednak zrobić, gdy posiadamy jedynie malutką sypialnię w bloku? Na szczęście mamy na to sposób! Doskonałym rozwiązaniem będzie inwestycja w małe sofy rozkładane. Meble takie są bardzo praktyczne: w dzień mogą stanowić idealne miejsce do odpoczynku, oglądania telewizji czy czytania książki. Nocą z kolei skutecznie zastąpią nawet najwygodniejsze łóżko! Rozkładane sofy są bardzo wygodne — zapewnią zatem każdemu użytkownikowi spokojny sen.

Problemem w niewielkich sypialniach jest również brak miejsca na standardowe wyposażenie takiego pomieszczenia. Sytuację taką również może rozwiązać rozkładana sofa. Wiele rodzajów takich mebli posiada bowiem wbudowany pojemnik na pościel, który jest na tyle pojemny, że pomieści również inne tekstylia z sypialni. Zakup taki jest zatem opłacalny, a łatwo rozkładana kanapa sprawdzi się nawet w naprawdę niewielkim pomieszczeniu.

Małe sypialnie w bloku — na co jeszcze zwrócić uwagę?

Urządzając małą sypialnię w bloku, nie można zapomnieć także o dodatkach. Bardzo ciekawym i sprawdzonym pomysłem na to, jak optycznie poszerzyć taką przestrzeń, jest zakup luster. Nadadzą one odpowiednio klimatu, a także sprawią, że niewielka sypialnia będzie wyglądała na znacznie większą!

CAVOLA sofa na nóżkach

zobacz produkt

Dobierając inne niż kanapa meble, warto pamiętać o tym, by nie były one zbyt duże. Brak przejścia czy jakiejkolwiek swobody w sypialni sprawi, że miejsce to stanie się po prostu mało przyjemne. Dobrze byłoby wybrać regały czy szafy z jasnego drewna, które rozjaśnią optycznie całą sypialnię. Im ciemniej, tym gorzej — ciemniejsze tonacje mogą bowiem działać przytłaczająco.

Jeśli poszukujesz nowoczesnych i praktycznych mebli, które dodatkowo odznaczają się wyjątkowym wyglądem, to trafiłeś idealnie! Nasz internetowy sklep meblowy posiada w ofercie wyłącznie produkty najwyższej jakości. Zapoznaj się z całym naszym asortymentem, a na pewno znajdziesz coś, co zaspokoi Twoje potrzeby. Dlaczego warto zaufać akurat nam? Doskonale wiemy, jak ważny jest odpowiedni wystrój mieszkania czy domu. Przestrzenie, w których spędzamy dużo czasu, powinny być w pełni podporządkowane naszemu stylowi życia. Swoim klientom jesteśmy w stanie zaproponować wyjątkowe rozwiązania, a także szybki czas realizacji każdego zlecenia.