Darmowa dostawa

Riviera (DAVIS) - tkanina obiciowa do kanap i narożników

24-10-2022

Riviera to tkanina obiciowa, która jest odporna na zniszczenia, bardzo mocna i elegancka. Wyróżnia ją to, że jest wręcz aksamitna w dotyku, a więc doskonale sprawdza się jako obicie tapicerskie różnego rodzaju mebli, ale również polecana jest jako materiał dekoracyjny. Stosuje się ją wówczas do wykańczania poduszek czy tworzenia narzut i kotar. Jest ona połączeniem klasycznego welwetu i nowoczesnego designu.

Tkanina Riviera — doskonały materiał obiciowy

Materiał Riviera jest tkaniną wysokiej jakości, tworzoną z najlepszych włókien. W ten sposób udało się uzyskać tkaninę o aksamitnej miękkości, która jest na tyle wytrzymała, że doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Ma ona również delikatny połysk, który nadaje jej elegancji. Jej właściwości sprawiają, że stanowi jeden z najchętniej wybieranych materiałów obiciowych do wnętrz. Niemal każdy internetowy sklep meblowy posiada ją w swojej ofercie, bo cieszy się zainteresowaniem konsumentów.

Doskonałe cechy tkaniny Riviera

Tkanina Riviera to przede wszystkim mocny materiał obiciowy, który zalicza się do grupy materiałów welwetowych. Przede wszystkim jej wygląd — elegancki i jednocześnie subtelny sprawia, że sprawdza się w wielu wnętrzach. Ten mięsisty materiał jest łatwy w obróbce, więc z obszywaniem poradzą sobie nawet osoby początkujące. To doskonała tkanina na:

Jej cechy sprawiają, że poza tapicerowaniem różnych mebli dobrze sprawdza się w formie dekoracyjnej, dlatego można z niej wykonać różnorodne dodatki. Wykonane z niej zasłony będą doskonale chronić przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, a dodatkowo spełnią funkcję zaciemniającą wnętrza.

ADELE sofa na nóżkach

zobacz produkt

Czyszczenie tkaniny Riviera

Można śmiało powiedzieć, że pod tym względem wyróżnia się na tle innych materiałów welwetowych. Rivierę można bowiem zaliczyć do grupy tkaniny obiciowe zmywalne. Jeśli pojawi się zabrudzenie, wystarczy nieco szarego mydła w wodzie i miękka gąbka. Doskonale broni się przed brudem. To zdecydowanie jedne z głównych walorów podkreślanych przez zadowolonych klientów, gdyż są to również tkaniny przyjazne zwierzętom. Gwarantuje to ich wytrzymałość i odporność na zabrudzenia.

Wybierając tkaniny obiciowe, kierujemy się zwykle przede wszystkim własnym gustem i tym, co pasuje do naszego wnętrza. Ten wyjątkowy welwet daje nam duże możliwości aranżacyjne. Dla wielu z nas dodatkowo priorytetem są tkaniny ekologiczne, do których można również zaliczyć Rivierę. Znajdź odpowiedni kolor do Twoich wnętrz.